fbpx

Accessibility Tools

Skip to main content

Poradnik
inwestora

Pobierz Poradnik Inwestora i dowiedz się, jakie technologie i materiały naturalne najlepiej odpowiadają na Twoje potrzeby.

Publikacja przeznaczona jest zarówno dla inwestorów indywidualnych i samorządowych, jak i dla deweloperów. Pomoże przygotować się nie tylko do budowy domu jednorodzinnego, lecz także np. do realizacji wielkoskalowej inwestycji mieszkaniowej z zastosowaniem naturalnych materiałów i technologii.

Projekt „Dekarbonizacja procesów budowlanych – wprowadzenie materiałów naturalnych o zerowym śladzie węglowym, w tym drewna, do gospodarki obiegu cyrkularnego w budownictwie”, realizowany przez Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Budownictwa Naturalnego, korzysta z dofinansowania o wartości 744 951 euro otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach Funduszy EOG. Celem projektu jest umożliwienie rozwoju sektora budownictwa naturalnego i drewnianego oraz implementacja Gospodarki Obiegu Zamkniętego w sektorze budownictwa w Polsce. Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.

(zdjęcia: budowa Centrum Kultury Sara, Skellefteå, Szwecja – materiały prasowe Martinsons/Jonas Westling; okna z rozbiórki przygotowane do ponownego wykorzystania – materiały prasowe Zirkular/Martin Zeller)

Dekarbonizacja procesów budowlanych
Dekarbonizacja procesów budowlanych