fbpx

Accessibility Tools

Skip to main content

Jak dekarbonizować?

Nieważne, czy budujesz dom, czy całe osiedle, czy tylko remontujesz mieszkanie w bloku. Przeczytaj „Poradnik inwestora” – kompendium wiedzy o materiałach i technologiach naturalnych. To pierwszy krok do tego by mieszkać zdrowiej, ładniej i przyjemniej, a przy tym wcale nie drożej. Zobacz nasze filmy o materiałach naturalnych, posłuchaj tego, co mówią architekci i mieszkańcy domów zbudowanych w tych technologiach oraz z wykorzystaniem materiałów odzyskanych zgodnie z zasadami Gospodarki Obiegu Zamkniętego.

Najlepsza nauka to połączenie teorii i praktyki. Dlatego mamy dla was zarejestrowane dziesiątki godzin webinarów. Ich tematami były materiały naturalne: hempcrete, kostka słomiana, tynki i farby naturalne oraz wiele innych. Dzięki tej „wirtualnej szkole” na własne oczy możesz zobaczyć, jak się ich używa, czy wymaga to specjalnych narzędzi itd.

Naturalne materiały i technologie potrafią zadziwić swoimi właściwościami. Tutaj można przejrzeć raporty z badań laboratoryjnych, opracowania dotyczące właściwości rozmaitych surowców. Liczby, dane, wykresy – nie tylko dla inżynierów.

Jak systemowo wprowadzać zdekarbonizowane budownictwo na terenie gminy, miasta? Co trzeba zrobić w skali całego kraju? Zebraliśmy rekomendacje wielu instytucji publicznych, organizacji, prawników, architektów. Zachęcamy do lektury, te wskazówki będą szczególnie przydatne dla władz samorządowych i administracji publicznej.

Zapraszamy do lektury rekomendacji dla start-upów oraz każdego, kto myśli o wejściu w biznes zdekarbonizowanego budownictwa. Jak zacząć, co trzeba wiedzieć?

Dekarbonizacja budownictwa nie może być zagadką dla wykonawców, projektantów i architektów. Dlatego rezultatem projektu są programy nauczania Dodatkowych Umiejętności Zawodowych (DUZ) dla uczniów szkół zawodowych.  Ale nie tylko to – opracowany został też program nauczania dla szkół wyższych. To pierwsze kroki do tego, by w przyszłości wykonawcy czy architekci proponując rozwiązania inwestorem – włączali do nich GOZ i materiały naturalne.